iranups
09 فروردین 1402 - 15:39

اخاذی از نوجوانان تحت پوشش مامور پلیس

جانشین پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری چهار سارق و یک مالخر خبر داد و گفت: متهمان تحت پوشش مامور پلیس از نوجوانان دختر و پسر جنوب تهران اخاذی می‌کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ کارآگاه سعداله گزافی، جانشین پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری چهار سارق و یک مالخر خبر داد و گفت: اوایل فروردین ماه سال جاری، با دستگیری دو مأمور قلابی در جنوب تهران و انتقال متهمان به اداره پنجم مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران، رسیدگی به این پرونده در دستور کار تیمی زبده از کارآگاهان قرار گرفت.

جانشین پلیس آگاهی پایتخت خاطرنشان کرد: با تحقیقات تخصصی و بازجویی‌ های علمی کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی، مشخص شد، این دو مرد جوان با همکاری دو همدست خود در پوشش مأمور پلیس با استفاده از یک دستگاه موتور سیکلت و یک قبضه سلاح کمری بادی، طعمه‌های خود را از میان دختر و پسران جوان در جنوب تهران انتخاب و با مانور متقلبانه و تهدید سلاح، کلیه اموال باارزش مال باختگان را سرقت و به سرعت از محل متواری می‌شوند.

وی در ادامه گفت: کارآگاهان در گام نخست با بهره‌گیری از شیوه‌های نوین کشف جرم به شناسایی مخفیگاه سایر ایادی متهمان پرداختند و موفق شدند با هماهنگی‌های قضائی دو همدست دیگر این افراد را در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر کنند.

گزافی از دستگیر مالخر این سارقان خبر داد و عنوان کرد: در بازدید از مخفیگاه مالخر اموال به سرقت رفته، تعدادی اموال مسروقه کشف شد.

جانشین پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اینکه متهمان به پنج فقره سرقت با همکاری یکدیگر اعتراف کردند، گفت: در این رابطه تاکنون دو مالباخته شناسایی شده است.

وی بیان کرد: با صدور قرار قانونی از سوی مرجع قضائی متهمان برای کشف جرایم احتمالی و شناسایی سایر شاکیان در اختیار کارآگاهان اداره پنجم پلیس آگاهی قرار دارند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1116403