iranups
09 فروردین 1402 - 14:12

قم نیازمند مراکز اقامتی ارزان قیمت و باکیفیت است

نائب رئیس شورای اسلامی شهر مقدس قم گفت: در اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) نیازمند ساخت و تامین مراکز اقامتی ارزان قیمت و باکیفیت هستیم که باید این مسئله با جدیت پیگیری شده و تسهیلاتی برای سرمایه‌گذاران این بخش در نظر گرفته شود.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از کمیته اطلاع‌رسانی ستاد تسهیلات زائرین و خدمات سفر استان قم، محمود مسگری امروز با حضور در محل ستاد تسهیلات زائرین استان در گفت‌وگویی خبری ضمن تبریک سال جدید و حلول ماه مبارک رمضان و تقدیر از فعالیت رسانه‌ها در خط مقدم خدمت رسانی عنوان کرد:  با توجه به اینکه قم یکی از مقاصد اصلی گردشگری و زائران در جهان اسلام است، احساس می‌شود که با همه توانمندی‌هایی که در این استان وجود دارد، به تنهایی نمی‌شود به همه زائران این شهر مقدس خدمت‌رسانی کرد و نیازمند به عزم ملی و استفاده از ظرفیت‌های کشوری است و میزبانی قم از رویدادهای متوالی آئینی و ملی نوعی معجزه است.

وی ادامه داد: در حوزه جذب منابع ملی می بایست شاهد حضور تمام وزارت خانه ها و ارگان ها باشیم که متاسفانه این اقدام صورت نگرفته است و یکی از مباحثی که انتظار می رود استاندار محترم پیگیر آن باشند استفاده از ظرفیت ملی در جشن ها و مراسمات ملی و آئینی مثل نیمه شعبان در قم می باشد.

نائب رئیس شورای شهر قم، تشکیل کمیته ملی نیمه شعبان را اقدامی قابل تقدیر دانست اما از عملکرد آن انتقاد کرد و گفت: از آن جهت که حضور نیروی انسانی از سوی این کمیته در قم موجب تحمل بار دیگری می شود، موجب کاهش توان است و امیدواریم این کمیته بتواند منابع مالی و امکانات را در اختیاری استان قرار دهد.

*لزوم مردمی سازی مراسمات آئینی در قم‌ همانند اربعین

نائب رئیس شورای اسلامی شهر مقدس قم تصریح کرد: بایستی فرهنگ‌سازی شود تا همه مردم شهر کریمه اهل بیت (س) همانند جریان اربعین حسینی، در ایام نیمه شعبان و حتی نوروز، خودشان را میزبان زائران و مسافران بدانند.

وی با اشاره به وجود ضعف‌های اقامتی شهر مقدس قم، اظهار کرد: در اطراف حرم مطهر حضرت معصومه (س) برای ساخت‌وساز و تامین مراکز اقامتی مشکل داشتیم و یکی از مباحث آن طرح تفصیلی است که بایستی بازنگری شود و تسهیلاتی برای سرمایه‌گذاران در نظر بگیریم تا مراکز اقامتی ارزان قیمت در اطراف حرم مطهر ساخته شود.

مسگری ابراز کرد: با توجه به اینکه شهرداری قم نسبت به سایر شهرهای کشور در حوزه نیروی انسانی مجموعه کم هزینه‌ای است، اما خوشبختانه همکاران ما در شهرداری قم خدمات‌رسانی شایسته‌ای را در نیمه شعبان و ایام نوروز داشته‌اند و وظیفه خودشان را به احسن وجه انجام داده‌اند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر مقدس قم با اشاره به اینکه قم در مسیر محور گردشگری است، گفت: در قم اگر نتوانیم مراکز اقامتی استاندارد، باکیفیت و ارزان قیمت ایجاد کنیم، برای مجموعه‌های خدماتی درآمدی نخواهد داشت و فقط هزینه‌‌آور خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: در شورای اسلامی شهر و مدیریت شهری آمادگی داریم امورات بخش صدور پروانه و از این قبیل را انجام دهیم اما حتما بایستی سیستم بانکی نیز برای تسهیلات سرمایه‌گذاران قدم بردارد.

مسگری با اشاره به مناسب نبودن پارکینگ های اطراف مسجد جمکران گفت: وضعیت پارکینگ های اطراف مسجد مقدس جمکران مورد قبول نیست و امیدواریم با برنامه ریزی از اکنون به فکر تامین اعتبار و افزایش کیفیت این پارکینگ ها باشیم.

وی همچنین تکمیل پروژه های نیمه کاره و عمرانی سطح شهر را امیدی برای ورود به حوزه گردشگری و فرهنگی دانست.

پایان پیام/78023

منبع: فارس
شناسه خبر: 1116357