iranups
09 فروردین 1402 - 13:08

تخریب حدود هزار خانه فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۲۲

دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در فلسطین اشغالی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی طی سال گذشته میلادی ۹۵۳ منزل فلسطنیان را تخریب و بیش از ۲۸ هزار فلسطینی را آواره کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در فلسطین اشغالی روز سه شنبه با انتشار آمار جدیدی از جنایت رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان  اعلام کرد سران رژیم صهیونیستی طی سال گذشته میلادی (2022)،  953 منزل مسکونی فلسطینیان را تخریب  و 28 هزار و 446 فلسطینی را آواره کردند.

دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در فلسطین اشغالی تاکید کرد که این آمار از سال 2016 بالاترین رقم است و بیش از 80 درصد از ساختمان‌هایی که تخریب شده‌اند در منطقه C واقع شده‌اند.

بر اساس این آمار، 101 ساختمان تخریب شده توسط اتحادیه اروپا یا کشورهای عضو این اتحادیه به ارزش 337 هزار و 19 یورو تامین مالی شده بود.

 در این بیانیه آمده است: میزان بناهایی که توسط صاحبان آنها در قدس شرقی با دستور مقام‌های اسرائیلی تخریب شده از 34 درصد در سال 2021 به 51 درصد در سال 2022 رسیده است. تخریب منازل مسکونی فلسطینیان در روستای «الولجه» در غرب بیت لحم و منطقه «مسافر یطا » واقع در جنوب الخلیل باعث نگرانی کشورهای اتحادیه اروپا شده است.

این بیانیه افزایش خشونت شهرک نشینان صهیونیستی علیه فلسطینیان را در سال گذشته رصد می‌کند، زیرا 849 حادثه در کرانه باختری به ثبت رسیده است.

رسانه‌های فلسطینی امروز اعلام کردند که نظامیان اشغالگر رژیم صهیونیستی با صدور حکمی خانه خانواده اسامه الطویل (22 ساله) اسیر فلسطینی  از شهر نابلس در شمال کرانه باختری را تخریب کردند.

از زمانی که «ایتامار بن گویر» سمت  وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی را در دسامبر گذشته بر عهده گرفت تخریب منازل فلسطینیان تشدید شده است.

بر اساس گزارش مراکز حقوق بشر، فلسطینیان در قدس برای دریافت مجوزهای ساختمانی با مشکلات زیادی مواجه هستند که برای هر آپارتمان ده‌ها هزار دلار هزینه باید بپردازند.

به نوشته رسانه‌های صهیونیستی، بن گویر اخیرا از «کوبی شبتای» بازپرس پلیس خواسته است تا روند تخریب خانه‌های فلسطینیان در قدس شرقی را تسریع بخشد.

کوبی شبتای در پاسخ به این درخواست بن‌گویر گفته که این مسئله مستلزم استقرار صدها نیروی پلیس دیگر در قدس شرقی است.

رژیم صهیونیستی به بهانه پاسخ به عملیات مقاومتی فلسطینیان اقدام به تخریب غیرقانونی منازل فلسطینیان کرده است.فلسطینی‌ها و گروه‌های حقوق بشری از جهان و دادگاه کیفری بین‌المللی خواسته‌اند که رژیم صهیونیستی را از ارتکاب جنایات «پاکسازی قومی» و «مجازات دسته‌جمعی» در شهر قدس اشغالی منع کنند.

این مجوزهای تخریب منازل فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی در حالی صادر می‌شود که تنها در قدس اشغالی 350 هزار نفر از فلسطینی نیاز به توسعه مسکن دارند.

 از سوی دیگر رسانه‌های فلسطینی اعلام کردند که مسئولان اشغالگر صهیونیستی یک مسجد در« مسافریطا» در جنوب الخلیل در کرانه باختری تخریب کردند. مساحت این مسجد حدود 150 متر مربع است.

این درحالی است که شهرک‌نشینان صهیونیست نیز تعدادی از درختان زیتون فلسطینیان در غرب بیت لحم را قطع کردند.

میلیون‌ها فلسطینی ده‌ها سال است که تحت شرایط نظامی زندگی می‌کنند و هر روز شاهد نقض حقوق اولیه خودشان هستند. جامعه بین‌المللی همچنان در قبال بازداشت اداری و دیگر اقدامات آپارتایدی رژیم صهیونیستی سکوت می‌کند و این به‌منزله چراغ سبز برای ادامه اشغال سرزمین‌های فلسطینی و نقض حقوق فلسطینیان است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1116223