iranups
13 بهمن 1401 - 15:56

تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام مدرسه‌سازی در اولویت قرار دارد

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خوزستان گفت: اداره کل نوسازی مدارس خوزستان با وجود دریافت اعتبارات اندک در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام مدرسه‌سازی عملکرد بسیار مطلوبی دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اهواز،در دومین روز از دهه‌ مبارک فجر در مراسمی با حضور ریاست جمهور آیت‌الله رئیسی و وزیر آموزش و پرورش، 1100 پروژه‌ آموزشی و پرورشی در سراسر کشور به صورت ویدئوکنفرانس به بهره‌برداری رسید. در قالب این تعداد پروژه 310 کلاس درس در مساحت 32 هزار مترمربع امروز افتتاح شد.

محمد سعیدی‌پور، مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خوزستان در این باره، اظهار داشت: نهضت مدرسه‌سازی به کمک خیرین مدرسه‌ساز، گروه‌های جهادی و حمایت دولت در حال انجام است.

وی افزود: سرانه فضای آموزشی در استان خوزستان 5.01 مترمربع است که با میانگین سرانه آموزشی در کشور که 5.33 مترمربع است‌، فاصله‌ای نداریم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان خوزستان گفت: اداره کل نوسازی مدارس خوزستان با وجود دریافت اعتبارات اندک در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام مدرسه‌سازی عملکرد بسیار مطلوبی دارد.

مهرداد نیکو در آیین بهره‌برداری از 75 پروژه مدرسه‌سازی در استان خوزستان، بیان کرد: یکی از مشکلات کشور بیکاری است و برای حل این معضل در آینده، تربیت جوانانی توانمند در مدارس ضروری است، برای رسیدن به این هدف باید مدرسه که نیاز اولیه آموزش است فراهم باشد.

وی گفت: تکمیل مدارس نیمه تمام و تجهیز مدارس ساخته شده از مواردی است که توجه به آن در حوزه آموزش ضروری است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان خوزستان، افزود: خوشبختانه شاهد شتاب خوبی در امر مدرسه‌سازی با کمک خیران و اداره کل نوسازی مدارس در استان هستیم.

نیکو گفت: فرهنگ خیری در ایران نهادینه است و باید از این‌ پتانسیل برای توسعه مدرسه‌سازی استفاده کرد.

انتهای پیام/735/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1015177